330101-00-26-05-01-05Gewicht :
0.04 kgDimensie :
110x1.5x1.2cmLand van herkomst :
USAHS-code :
8537101190Beschrijving :
Proximity Probe
-How to get price? Cotact our Manager Frida-
Phone/Whatsapp/Wechat:+8615359408275
Email:sales5@mooreplc.com
- 330101-00-26-05-01-05Detailed Description-
-330101-00-26-05-01-05 Specifications-
330101-AA-BB-CC-DD-EE:
A:Unthreaded Length Option:00- Minimum unthreaded length:0 mm
B: Overall Case Length Option: 26 - 2.6 in
C: Total Length Option: 05 - 0.5 meter (1.6 feet)
E: Agency Approval Option: 05 - CSA, ATEX, IECEx Approvals
Standard cable: 75Ω triaxial, fluoroethylene propylene (FEP) insulated probe cable in the following total probe lengths: 0.5, 1, 1.5, 2, 3, 5, or 9 meters.
Armor(optional on both): Flexible AISI 302 or 304 SST with FEP outer jacket.
Connector Material: Gold-plated brass or goldplated beryllium copper.
-330101-00-26-05-01-05 Installation Notes-
Each 3300 XL 8 mm Transducer System component is backward compatible and interchangeable with other nonXL 3300 series 5 mm and 8 mm transducer system components. This compatibility includes the 3300 5 mm probe, for applications in which an 8 mm probe is too large for the available mounting space.
-330101-00-26-05-01-05 Accessories-
330102: 3300 XL 8 mm Probe, 3/8-24 UNF thread, with armor
330103:3300 XL 8 mm Probe, M10 x 1 thread, without armor
330104:3300 XL 8 mm Probe, M10 x 1 thread, with armor
330105-02-12-CC-DD-EE:3/8-24 UNF threads
330106-05-30-CC-DD-EE:M10 x 1 threads
138493-01:Replacement DIN-mount mounting pad
-Order Notes-
Products: 100% full New! & Original!